ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6503043
*
nr 650 3043
Spegel
höjd, 60
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 augusti 2010
kl 17:12:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 17:38:25
1
Vinnande bud
9/8 08:49:00
2
150 kr
9/8 12:45:41
2
250 kr
9/8 14:56:50
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 650 3043
Spegel
höjd, 60
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 17:38:25 | 1 | Vinnande bud |
9/8 08:49:00 | 2 | 150 kr |
9/8 12:45:41 | 2 | 250 kr |
9/8 14:56:50 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53